• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Процедура отримання дозволу для виїзду моряків на роботу

Опубліковано 06 вересня 2022 року, 11:00

Кабінет Міністрів України постановою від 2 вересня 2022 р. № 992 запровадив процедуру виїзду моряків на роботу.

Право перетинати державний кордон отримали:

 • курсанти закладів освіти;
 • особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України;
 • інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден.

 Для перетину державного кордону курсанти повинні надати такі документи:

 • посвідчення особи моряка;
 • довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта на проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором;
 • військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об'єднаного районного), міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Особи другої та третьої категорії повинні мати відповідну освіту та кваліфікацію, яку вони здобули до 24 лютого 2022 року, або бути випускниками закладів освіти, які завершили навчання у період дії воєнного стану. До того ж їм необхідно отримати від Адміністрації судноплавства «Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів».

Адміністрація судноплавства в дводенний термін з моменту отримання завірених копій документів видає Підтвердження у довільній формі за підписом Голови або його заступника, що містить гербову печатку, або на яке накладено кваліфікований електронний підпис.

Що необхідно зробити аби отримати Підтвердження:

Крок 1: зайти на головну сторінку офіційного сайту Адміністрації судноплавства (marad.gov.ua) та вибрати «Підтвердження про отримання копій документів моряків» або безпосередньо за посиланням https://seaman.marad.gov.ua/register.

Крок 2: заповнити форму та натискаємо «Створити обліковий запис».

В форму, завантажуємо скан-копії: посвідчення особи моряка; документа, що підтверджує здобуття фахової освіти; робочих документів (дипломи та підтвердження до них для командного складу, свідоцтво фахівця для рядового складу).

Крок 3: після перевірки даних співробітниками Адміністрації судноплавства, в «Особистому кабінеті» з'явиться кнопка «Отримати підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів».

Крок 4: натиснути «Отримати підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів»  та після обробки запиту, отримуємо «Підтвердження  про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів» підписане електронним підписом. Щоб отримати Підтвердження з усіма даними (включаючи  КЕП) натисніть «Друкувати».

Окрім «Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів» від Адміністрації судноплавства особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України повинні надати:

 • посвідчення особи моряка;
 • суднову роль (список осіб суднового екіпажу).

Окрім «Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів» від Адміністрації судноплавства інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден повинні надати:

 • посвідчення особи моряка;
 • військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об'єднаного районного), міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Також, особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден під час перетину кордону повинні мати трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання або лист від судновласника, оператора судна про намір укласти з громадянином України трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання.

Після отримання Підтвердження від Адміністрації судноплавства особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден зобов’язані особисто протягом 7-ми днів повідомити відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку та отримати дозвіл виїзду з місця проживання керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника) для пред’явлення посадовим особам ДПС України під час перетину кордону. Те саме мають зробити курсанти, які отримали направлення для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором.

Особи, які відповідно до постанови КМУ мають право перетинати державний кордон, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше терміну дії трудового договору (контракту).