• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Реєстрація судна

Опубліковано 05 травня 2022 року, 13:05

Реєстрація суден у Державному судновому реєстрі України здійснюється відповідно до вимог статті 27 Кодексу торговельного мореплавства України та Наказу Міністерства інфраструктури України від 11.04.2022 № 203, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.04.2022 за № 439/37775, «Про затвердження Порядку реєстрації суден у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України».

Перелік документів

 1.  заява судновласника, зразок якої наведений в додатку 3 Порядку реєстрації суден у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 11.04.2022 № 203, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.04.2022 за № 439/37775;
 2. копії документів, що підтверджують право власності на судно, а також на двигун, якщо його придбано окремо;
 3. копія обмірного свідоцтва (за наявності);
 4. свідоцтво про тимчасове право плавання під Державним Прапором України (якщо судно тимчасово зареєстровано у Державному судновому реєстрі України і строк дії цього свідоцтва не закінчився);
 5. документальне підтвердження втрати права плавання під державним прапором іншої держави або скасування запису у реєстрі суден іншої держави (якщо судно раніше було зареєстровано органом реєстрації іншої держави);
 6. копія документа, що посвідчує особу власника судна та підтверджує його громадянство;
 7. фотографічні знімки судна у паперовому вигляді (загальний вигляд з правого та лівого борту);
 8. копія документа, що підтверджує сплату адміністративного збору. 

Разом із заявою подається також підписаний заявником перелік доданих документів. 

У заяві окремо зазначаються спосіб, у який заявник бажає отримати відповідні документи (поштою, особисто або через представника), та строк проведення реєстраційних дій (звичайний або протягом двох робочих днів з дати прийняття заяви). 

У разі подання заяви через уповноважений орган/особу подається довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цього суб’єкта, в якому обов’язково вказуються паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання) уповноваженої особи на представлення інтересів у Державній службі морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України або органах виконавчої влади. 

Копії документів, що додаються до заяви, засвідчуються нотаріусом або органами, якіздійснили їх оформлення та видачу. Копія документа, що посвідчує особу власника судна та підтверджує його громадянство, засвідчується його власником. Копія обмірного свідоцтва може бути завірена заявником. 

До всіх документів, складених іноземною мовою, додається переклад на державну мову, засвідчений у встановленому порядку.