• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Тимчасове виключення судна із Суднової книги України

Опубліковано 05 травня 2022 року, 10:44

Перелік документів

 1.  Заява у довільній формі.
 2.  Письмове пояснення заявника щодо необхідності виключення судна з Суднової книги України (у разі загибелі судна, зникнення його безвісти або визнання його непридатним для подальшої експлуатації).
 3.  Судновий білет (або оголошення в засобах масової інформації про втрату документів та визнання їх недійсними).
 4.  Письмовий дозвіл заставодержателя на припинення реєстрації у Судновій книзі України (якщо судно перебуває в заставі).
 5.  Копія документа, що підтверджує сплату реєстраційного збору (крім випадків, передбачених статтею 36 Закону України «Про внутрішній водний транспорт»).
 6.  Копії документів, що посвідчують особу власника судна, підтверджують його громадянство, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), - для суден, що належать фізичним особам; копії установчих документів та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать юридичним особам; копії документів, що посвідчують особу власника судна, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать фізичним особам - підприємцям.
 7.  Згода на збір та обробку персональних даних: зразок.
 8.  Підписаний заявником опис доданих документів.

Копія документа, що посвідчує особу власника судна та підтверджує його громадянство, засвідчується його власником. До всіх документів, складених іноземною мовою, додається переклад державною мовою, засвідчений у встановленому порядку.

Судно, яке було тимчасово зареєстровано у Судновій книзі України на підставі дії договору бербоут-чартера, після закінчення строку дії договору бербоут-чартера судна, якщо судновласником не подана заява з документами про подовження дії цього договору, виключається із Суднової книги України незалежно від того, чи судновласником подана заява про виключення.

Тимчасове припинення реєстрації судна у Судновій книзі України здійснюється в разі його передачі на законних підставах у тимчасове володіння чи користування іноземній юридичній або фізичній особі з тимчасовою заміною Державного Прапора України на прапор іноземної держави за умови, що:

 • законодавство цієї іноземної держави не забороняє зміну прапора;
 • власник судна згоден на тимчасове переведення судна під прапор іноземної держави;
 • заставодержателі зареєстрованих застав судна згодні на переведення судна під прапор іноземної держави.

Тимчасове виключення суден, які є державною власністю, із Суднової книги України з видачею відповідних свідоцтв здійснюється на строк, що не перевищує п'ять років.