• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Реєстрація судна

Опубліковано 06 травня 2022 року, 11:53

Реєстрація суден у Судновій книзі України здійснюється відповідно до вимог статті 36 Закону України «Про внутрішній водний транспорт» та Наказу Міністерства інфраструктури України від 11.04.2022 № 203 «Про затвердження Порядку реєстрації суден у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України».

Перелік документів для реєстрації судна у Судновій книзі Україні

 1.  Заява для суден, що підлягають реєстрації у Судновій книзі України, встановленого зразка: зразок.
 2.  Копія документа, що підтверджує правомірність придбання судна або підтверджує правомірність майнових прав.
 3.  Судновий білет (якщо судно тимчасово зареєстровано у Судновій книзі України і строк дії суднового білета не закінчився).
 4.  Документ, що підтверджує технічні характеристики судна.
 5.  Документальне підтвердження втрати права плавання під державним прапором іноземної держави або скасування запису в реєстрі суден іноземної держави (якщо раніше судно було внесено до реєстру суден іншої держави).
 6.  Письмовий дозвіл заставодержателя на реєстрацію в Судновій книзі Україні (якщо судно перебуває в заставі).
 7.  Копія документа, що підтверджує сплату реєстраційного збору.
 8.  Копії документів, що посвідчують особу власника судна, підтверджують його громадянство, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), - для суден, що належать фізичним особам; копії установчих документів та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать юридичним особам; копії документів, що посвідчують особу власника судна, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать фізичним особам - підприємцям.
 9.  Згода на збір та обробку персональних даних: зразок.
 10.  Підписаний заявником опис доданих документів: зразок.

Судна, що належать фізичним особам - підприємцям, реєструються за ними як за фізичними особами

Копія документа, що посвідчує особу власника судна та підтверджує його громадянство, засвідчується його власником. Судно, що належить декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструється за однією особою. Справжність підпису іншої особи - співвласника засвідчується нотаріально. До всіх документів, складених іноземною мовою, додається переклад державною мовою, засвідчений у встановленому порядку.