• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Загальна інформація

Опубліковано 08 серпня 2019 року, 10:53

«Згідно з Положенням про Державну службу морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 212, Адміністрація судноплавства відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний ринковий нагляд у межах сфери своєї відповідальності.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду встановлені Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічними регламентами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд», Адміністрація судноплавства визначена органом державного ринкового нагляду в таких сферах:

  • морське обладнання;
  • прогулянкові судна і водні мотоцикли

Відповідно до законодавства, метою здійснення державного ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка становить загрозу суспільним інтересам чи не відповідає встановленим вимогам.

Статтею 7 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» споживачі (користувачі) мають право звертатися до органів державного ринкового нагляду за захистом порушеного права на безпечність продукції.

Звернення повинні бути оформлені відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян». У зверненні має бути зазначено: назва підприємства (організації), суб’єкта господарювання, його адреса (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина), контактний номер телефону, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано відповідальною особою, заявником (заявниками), із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

На підставі викладеного, у разі наявності підстав вважати, що продукція (під час її споживання чи користування) є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, пропонуємо звертатися до Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України за адресою:

проспект Берестейський (Перемоги), 14, м. Київ, 01135, Україна, e-mail: [email protected]