• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Обмін свідоцтв старих зразків на Посвідчення

Опубліковано 31 січня 2019 року, 03:20

1. Власники свідоцтв судноводія ММС або інших документів, які давали право на управління ММС, виданих в установленому законодавством порядку в СРСР та в Україні до набрання чинності Положенням про порядок видачі посвідчення судноводія малого/маломірного судна, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 07 травня 2013 року № 283, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 травня 2013 року за № 831/23363, мають право за бажанням обміняти їх на Посвідчення, у яких зазначається право на управління ММС, рівноцінними за технічними параметрами ММС, що зазначені у свідоцтві. 

Для обміну власник свідоцтва подає заяву, до якої додаються:

  • копія документа на право управління малого/маломірного судна (за пред’явленням оригіналу); 
  • копія чинного документа про придатність для управління транспортним засобом за станом здоров’я (фізично та психічно придатні для керування ММС, зокрема мають необхідний для цього рівень зору, слуху та розрізнення кольорів) (за пред’явленням оригіналу); 
  • копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу (за пред’явленням оригіналу); 
  • дві фотографії (кольорові матові розміром 3 х 4 см); 
  • згода на обробку персональних даних;
  • особова картка, яка заповнюється власником свідоцтва та засвідчується його підписом. 

2. Обмін здійснюють орган видачі або його територіальні органи протягом десяти робочих днів з дати подання заяви. 

3. Обмін свідоцтв, виданих в СРСР, свідоцтв судноводія ММС або інших документів, які давали право на управління ММС, або Посвідчень, виданих в Україні в установленому законодавством порядку, на Посвідчення нового зразка згідно з цим Положенням здійснюється за бажанням власника раніше виданого Посвідчення на підставі його заяви без підтвердження кваліфікації у КК. 

4. Якщо судноводій має намір отримати право управління додатково іншими типами малого/маломірного судна та/або в інших районах плавання, після відповідної підготовки подає заяву та підтверджує кваліфікацію щодо таких додаткових типів ММС та районів плавання в порядку, визначеному розділами ІІ та ІІІ Положення. При цьому після підготовки та успішного підтвердження кваліфікації судноводій здає раніше оформлене Посвідчення, яке анулюється, та отримує нове Посвідчення, в яке вносяться дані з раніше оформленого Посвідчення, а також додатково дані щодо права управління іншими типами ММС та/або в інших районах плавання відповідно до Протоколу КК. 

У разі сумнівів орган видачі здійснює перевірку чинності таких Посвідчень та свідоцтв.