• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Допуск кандидатів на право управління прогулянковим/малим судном до підтвердження кваліфікації у кваліфікаційній комісії

Опубліковано 31 січня 2019 року, 03:06
 1. Підтвердження кваліфікації кандидата з метою отримання міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном (далі – Посвідчення) проводиться кваліфікаційною комісією (далі – КК), що утворюються Адміністрацією судноплавства.
 2. Підтвердження кваліфікації кандидата здійснюється за його письмовою заявою (додаток 2 Порядку).

  До заяви додаються такі документи:

  • копія документа, що підтверджує успішне проходження теоретичної та практичної підготовки в НТЗ (за пред’явленням оригіналу); кольорова фотокартка розміром 3 x 4 см (на матовому папері, якщо заява подається у паперовій формі);
  • копія чинного документа про придатність до управління судном (прогулянковим/малим судном) за станом здоров’я (за пред’явленням оригіналу);
  • особова картка судноводія прогулянкового/малого судна (додаток 3 Порядку);
  • копія документа про сплату адміністративного збору.
 3. Особова картка оформлюється НТЗ (заповнюються пункти 1-8, записи засвідчуються підписом керівника НТЗ та печаткою НТЗ (за наявності)) та видається кандидату після закінчення навчання.

  Пункти 9-11 особової картки заповнюються відповідальною особою КК.

  Кандидати, які мають документи, що підтверджують кваліфікацію судноводія, судноводія-механіка чи капітана морських, річкових або військових суден, додають копії цих документів до заяви (за пред’явленням оригіналу відповідальній особі КК). Водночас особова картка такими кандидатами не подається.

 4. Заява та додані до неї документи подаються у паперовій або електронній формі.
 5. Підставами для відмови у видачі Посвідчення шляхом недопуску кандидата до підтвердження кваліфікації є:
  • подання неповного пакета документів, передбачених у пункті 2 цього розділу; 
  • виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
 6. Особи, які мають кваліфікацію капітана (судноводія) морського судна або судна внутрішнього плавання (річкового/змішаного плавання), вважаються достатньо кваліфікованими для керування моторним судном і мають право отримати Посвідчення без складення іспиту у КК та без додаткового навчання на підставі чинних кваліфікаційних документів капітана (судноводія) морського судна або судна внутрішнього плавання.

  Особи, які мають кваліфікацію судноводія, судноводія-механіка чи капітана військового судна, вважаються достатньо кваліфікованими для керування моторним судном і мають право отримати Посвідчення за результатами успішного підтвердження кваліфікації у КК без додаткового навчання на підставі чинних кваліфікаційних документів судноводія, судноводія-механіка чи капітана військового судна.