24 травня 2019 року в Міністерстві інфраструктури України відбулось друге засідання (у новому складі) державної кваліфікаційної комісії з оцінки кваліфікації і підготовки, присвоєння та підтвердження кваліфікаційних категорій державних лоцманів-операторів служб регулювання руху суден. Відповідно до Положення про лоцмана-оператора служби регулювання руху суден, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 28.05.2001 № 341, та наказу Міністерства інфраструктури України «Про утворення державної кваліфікаційної комісії з оцінки кваліфікації і підготовки, присвоєння та підтвердження кваліфікаційних категорій лоцманам-операторам служб регулювання руху суден» від 21.05.2019 № 371, розглянувши представлені філією «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» документи, Державна кваліфікаційна комісія провела кваліфікаційний іспит.
У ньому взяли участь заступник Голови Державної Кваліфікаційної комісії – Перший заступник Голови Державної служби морського та річкового транспорту України Барінов Д. А. Члени комісії: директор Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті Державної служби морського і річкового транспорту України Фотінюк А. В.; заступник директора Департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту – начальник відділу формування нормативно-правової бази у сфері морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Геращенко О. О.; капітани морських портів Морської адміністрації Шигоцький В. В., Цимбалюк О. В., Ломов О. О., Гуртовой С. В.; начальник служби регулювання руху суден філії «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» Поляков О. В.; старший інспектор з безпеки мореплавання служби безпеки мореплавання філії «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» Мазун В. П.
На участь у кваліфікаційному іспиті подали документи з метою: підвищення кваліфікації лоцмана-оператора служби регулювання руху суден – 13 кандидатів.
«Лоцмани-оператори служб регулювання руху суден зобов’язані мати високу професійну підготовку, тому що саме вони відіграють важливу роль у наданні послуг екіпажам суден, які перебувають у зоні дії служби регулювання руху суден, з метою забезпечення безпеки мореплавства, ефективності судноплавства, охорони людського життя на морі, запобігання забрудненню довкілля», – наголосив Дмитро Барінов.
За результатами проведення вищезазначеного заходу, позитивні висновки отримали 12 лоцманів-операторів служб регулювання руху суден. І лише один лоцман-оператор служби регулювання руху суден був направлений на повторну здачу кваліфікаційного іспиту в Державній кваліфікаційній комісії.