Фахівці підвідомчої Державній службі морського і річкового транспорту України (Морської адміністрації) державної установи «Держгідрографія», у якості Національного члена МАМС, взяли участь у третій (підготовчій) дипломатичній конференції Міжнародної асоціації навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб (МАМС), що пройшла з 12 по 14 березня у Туреччині в м. Стамбул. Головною темою конференції стала запланована зміна статусу МАМС з міжнародної асоціації на міжурядову організацію. Завдання делегації на заході – отримання актуальної інформації про поточний стан та етапи підготовки до зміни статусу МАМС задля визначення подальших дій щодо збереження повноправного членства у новому форматі міжнародної організації.
До цільової аудиторії конференції увійшли представники дипломатичних відомств і маякових служб членів МАМС. Члени української делегації в складі третього секретаря Департаменту міжнародного права МЗС Гоар Габрелян, в.о. начальника ДУ «Держгідрографія» Олександра Щипцова, його заступника Богдана Устименка та начальника міжнародного відділу установи Алли Мягкової провели низку консультацій з представниками національних членів і Секретаріату МАМС та виклали позицію України щодо застосування нормативних механізмів і правових інструментів, спрямованих на зміну статусу МАМС.
Окрему увагу спеціалісти приділили вивченню нормативно-правової бази, що слугуватиме для зміни статусу МАМС, питанню застосування офіційних і робочих мов у майбутній міжнародній організації та, відповідно, потенційним фінансовим наслідкам для держав-членів, забезпеченню безперервності функціонування органів Асоціації та її технічної діяльності у сфері навігаційного забезпечення мореплавства, а також збереженню відповідальності перед морською спільнотою і традиційно високого рівня зобов’язань і компетенції.
Разом з національними та промисловими членами МАМС українська делегація ознайомилася з роз’ясненнями Секретаріату Асоціації щодо додаткових переваг від набуття МАМС статусу міжурядової організації (Intergovernmental Organization – IGO), зокрема у частині зміцнення співробітництва між державами-членами МАМС щодо навігаційної підтримки безпеки мореплавства завдяки розробці нової ієрархії керівних документів, стандартів і рекомендацій МАМС, поліпшення гармонізації засобів навігаційного обладнання у глобальних масштабах, зменшення аварійності, зростання ефективності та кращого захисту морського середовища.