• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Міністерство інфраструктури України та Морська адміністрація застерігають моряків від працевлаштування на суднах неперевірених судновласників

Опубліковано 28 грудня 2020 року, 16:30

27 листопада – 1 грудня на онлайн-платформі KUDO відбулася 107-а сесія Юридичного комітету Міжнародної морської організації (LEG ІМО), у роботі якої взяли участь представники держав-членів ІМО, міжнародних міжурядових та неурядових організацій.

Серед іншого, Юридичним комітетом ІМО розглянуто Документ LEG 107/14 щодо принципів справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі, який підготовлено МЗС України та Профспілкою робітників морського транспорту України.

Переважна більшість держав-членів ІМО погодилися з терміновим характером питання та схвалили пропозицію щодо створення тематичної Робочої групи ІМО та Міжнародної організації праці з розробки нових Керівних принципів та рекомендацій щодо запобігання залучення моряків до вчинення злочинів на морі.

Слід зазначити, що українські моряки неодноразово затримувалися правоохоронними органами інших держав за підозрами у перевезенні контрабандних вантажів, сигарок, нафти або наркотиків.

Непоодинокими є випадки тривалого перебування моряків під арештом та їх подальше звільнення без пред’явлення обвинувачення, а також без будь-якої компенсації та реабілітації за неправомірні затримання.

На жаль, надзвичайно гострою залишається проблема затримання громадян України за перевезення неврегульованих мігрантів до держав ЄС. 

У більшості випадків українці залучаються до таких перевезень через діяльність організованих злочинних угрупувань шляхом примусу, погроз життю та здоров’ю моряків або їх родичів в Україні.

Міністерство інфраструктури України та Морська адміністрація закликають громадян України – моряків ретельно перевіряти судна та судновласників перед укладанням угоди про працевлаштування на морських суднах, а особливо у разі працевлаштування на морські яхти.

У разі необхідно отримання додаткових консультацій з питань працевлаштування або перевірки інформації про судновласника рекомендуємо громадянам України – морякам звертатися до Морського інформаційного центру ПРМТУ за підтримки МЗС України, за телефоном +38(095) 550 75 55 (Viber, WhatsApp, Telegram) або на адресу електронної пошти sos@mtwtu.org.ua 


Посилання на відео: https://youtu.be/p6g_WWSVRBM