• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Конфлікт інтересів: треба знати!

Опубліковано 31 липня 2020 року, 08:58

Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Неналежне врегулювання конфліктів між приватними інтересами та державними обов’язками службових осіб, так само як і порушення встановлених чинним антикорупційним законодавством заборон та обмежень, стає джерелом корупції.

З метою запобігання вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень нагадуємо, що на сайті Морської адміністрації в розділі Діяльність/Протидія корупції/Освітньо-інформаційні матеріали з питань запобігання та виявлення корупції можна ознайомитись з лекційними та презентаційними матеріали щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, у яких висвітлено такі поняття, як:

 • види конфлікту інтересів;
 • типові приклади конфлікту інтересів;
 • алгоритм дій посадової особи при конфлікті інтересів;
 • способи врегулювання конфлікту інтересів;
 • заходи зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів;
 • відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
 • окремі види обмежень, які можуть бути пов’язані із конфліктом інтересів;
 • рекомендована форма повідомлення безпосереднього керівника про реальний/потенційний конфлікт інтересів.

Крім цього, розміщено посилання на Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, затверджені рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.09.2017 №839, а також на поглиблений онлайн-курс: «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики» на платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

З метою удосконалення отриманих базових знань про конфлікт інтересів, для формування чіткого розуміння змісту інституту запобігання та врегулювання конфлікту інтересів пропонуємо ознайомитись із зазначеними матеріалами.

Принагідно повідомляємо, що за роз’ясненням з усіх питань щодо виникнення та усунення реального та потенційного конфлікту інтересів можна звертатись до Сектору з питань запобігання та виявлення корупції (контакти: 294 60 25; anticor@marad.gov.ua) або на сайті НАЗК у розділі «Конфлікт інтересів/Звернення за роз’ясненням щодо наявності/відсутності конфлікту інтересів».

Більше за темою