• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Про залишення заяви ТОВ «ПЛАВНІ ДНІСТРА» без розгляду

Наказ Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України
від 01 липня 2024 № 191
Опубліковано 02 липня 2024 року, 10:24
чинний

Товариством з обмеженою відповідальністю «ПЛАВНІ ДНІСТРА» (ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ 44985561, вул. Проценка, 50, кв. 154, м. Одеса, 65031) (далі – здобувач ліцензії) подано до Адміністрації судноплавства заяву про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності від 18.06.2024 та документи, які додаються до неї (далі – Заява), зареєстровану в Адміністрації судноплавства 25.06.2024 за № 42354/0/7-24.

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 11 Закону здобувач ліцензії подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за визначеною ліцензійними умовами формою.

Згідно з частиною другою статті 11 Закону у заяві про отримання ліцензії повинна міститися інформація про:

  1. здобувача ліцензії:
    • для юридичної особи − повне найменування, ідентифікаційний код, місцезнаходження, перелік відокремлених підрозділів, у межах яких планується провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню; 
    • для фізичної особи − підприємця − прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дані про місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичною особою, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті, − подається копія цієї відмітки) та згода на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог цього Закону; 
  2. вид господарської діяльності (повністю або частково), зазначений у статті 7 цього Закону, на провадження якого здобувач ліцензії має намір отримати ліцензію. 

Частиною третьою статті 11 Закону визначено, що до заяви про отримання ліцензії додаються: 

  1. документи відповідно до ліцензійних умов; 
  2. копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або його уповноваженого представника) із відміткою контролюючого органу про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами − підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган); 
  3. опис документів, що подаються для отримання ліцензії, у двох екземплярах (у разі подання документів у паперовій формі). 

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1186 затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом (далі – Ліцензійні умови). 

Відповідно до пункту 4 Ліцензійних умов здобувач ліцензії подає заяву до органу ліцензування у спосіб, передбачений частиною першою статті 10 Закону. 

Форми заяви про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності; відомостей про наявність матеріально-технічної бази та спеціалістів, необхідних для провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом; заяви про переоформлення ліцензії; заяви про зупинення та відновлення дії ліцензії в повному обсязі або частково; заяви про звуження провадження виду господарської діяльності наведено у додатках 1, 3, 5−8. 

Перелік документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності, наведено у додатку 2. 

Пунктом 5 Ліцензійних умов визначено, що до заяви про отримання ліцензії, крім документів, передбачених статтею 11 Закону, додаються за підписом здобувача ліцензії або уповноваженої ним особи такі підтвердні документи: 

  • відомості про наявність матеріально-технічної бази та спеціалістів, необхідних для провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом (додаток 3); 
  • опис документів у двох примірниках, що додаються до заяви (додаток 4).  

Адміністрацією судноплавства під час опрацювання документів, поданих здобувачем ліцензії, встановлено, що до Заяви не додано опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом у двох примірниках, визначений в додатку 4 до Ліцензійних умов. 

Також здобувачем ліцензії не подано копію паспорта керівника здобувача ліцензії (або його уповноваженого представника) із відміткою контролюючого органу про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами − підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган). 

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 7 Закону ліцензуванню підлягають, зокрема, такі види господарської діяльності: перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609 затверджено Перелік органів ліцензування. Відповідно до пункту 211 зазначеного Переліку Адміністрація судноплавства видає ліцензії на вид господарської діяльності «перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом». 

Ліцензійні умови є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами господарювання (незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності), які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом і отримали ліцензію на цей вид господарської діяльності (пункт 2 Ліцензійних умов). 

У додатку 2 до Ліцензійних умов визначено Перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності, зокрема:

  • документи, що додаються до заяви про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом; 
  • документи, що додаються до заяви про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності на перевезення пасажирів малими суднами.

Враховуючи викладене, в Заяві та доданій до неї відомості про наявність матеріально-технічної бази та спеціалістів, необхідних для провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом та/або малим судном (далі – Відомості), не зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого здобувач ліцензії має намір отримати ліцензію, визначений статтею 7 Закону та пунктом 2 Ліцензійних умов. 

Крім того, встановлено, що Відомості подані до Заяви, не належно заповнено. Зокрема, не заповнено всі колонки про особу, відповідальну за організацію робіт із забезпечення судноплавства, та про спеціалістів (членів екіпажу судна), які забезпечуватимуть надання відповідних послуг. 

Крім того, відповідно до пунктів 15, 16 Ліцензійних умов мінімальна кількість членів екіпажів суден ліцензіата повинна відповідати вимогам, передбаченим розділом IV Порядку визначення мінімального складу екіпажу судна, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 10.11.2014 № 575, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.11.2014 за № 1507/26284 (далі – Порядок). Відповідно до розділу III Порядку судноводії та інші члени екіпажів суден ліцензіата, які допущені до роботи, повинні мати відповідну кваліфікацію. 

Вимоги щодо перевезення пасажирів малими суднами визначені пунктами 23, 24, 25 Ліцензійних умов, а саме: з метою забезпечення безпечної експлуатації кожного малого судна і зв’язку між ліцензіатом та особами на борту суден ліцензіат повинен призначити особу (осіб) на березі. Призначеною особою не може бути член екіпажу. Ліцензіат повинен призначити посадових осіб, відповідальних за експлуатацію та користування малими суднами, розміщення їх на базах для стоянок таких суден, а також за організацію робіт із забезпечення безпеки судноплавства. Управління малими суднами і членами екіпажу повинна здійснювати спеціально призначена особа. Мінімальна кількість членів екіпажу суден ліцензіата повинна відповідати вимогам, передбаченим розділом IV Порядку. Всі члени екіпажу суден ліцензіата, які допущені до роботи, повинні мати відповідну кваліфікацію. 

Враховуючи зазначене, інформація в Відомостях про спеціалістів (членів екіпажу судна), які забезпечуватимуть надання відповідних послуг, повинна відповідати Порядку. 

Пунктом 1 частини другої статті 6 Закону встановлено, що орган ліцензування для цілей цього Закону за відповідним видом господарської діяльності отримує та розглядає заяву з документами, а також повідомлення, подання яких до органу ліцензування передбачено законом, і за результатом їх розгляду приймає рішення про: залишення заяви без розгляду; видачу ліцензії або відмову у видачі ліцензії; переоформлення ліцензії; зупинення дії ліцензії повністю або частково; відновлення дії ліцензії повністю або частково; анулювання ліцензії повністю або частково; розширення або звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом; видачу інших документів, визначених законом, що стосуються повноважень органу ліцензування. 

Частиною другою статті 12 Закону передбачено, що підставою для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду є, зокрема:

  1. подання не в повному обсязі документів, що додаються до заяви для отримання ліцензії, крім подання документів у порядку, передбаченому частиною п’ятою цієї статті; 
  2. заява або хоча б один з документів, що додається до заяви про отримання ліцензії: 
    • підписаний особою, яка не має на це повноважень; 
    • оформлений із порушенням вимог цього Закону, складений не за встановленою формою або не містить даних, які обов’язково вносяться до них згідно з цим Законом. 

З огляду на вищевикладене здобувач ліцензії повинен подати до органу ліцензування заяву (додаток 1 до Ліцензійних умов) та відомості про наявність матеріально-технічної бази і спеціалістів, необхідних для провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом та/або малим судном (додаток 3 до Ліцензійних умов), заповнені відповідно до вимог статті 7 Закону, пункту 2, пунктів 4, 5, 6 Ліцензійних умов. 

Також здобувач ліцензії повинен заповнити відомості про наявність матеріально-технічної бази і спеціалістів, необхідних для провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом та/або малим судном (додаток 3 до Ліцензійних умов) з урахуванням вимог пунктів 15, 16 або пунктів 23, 24, 25 Ліцензійних умов, залежно від виду господарської діяльності, на провадження якого здобувач ліцензії має намір отримати ліцензію. 

Крім того, здобувач ліцензії повинен подати до органу ліцензування документи, визначені пунктами 2, 3 частини третьої статті 11 Закону. 

Відповідно до вимог статті 11, пункту 1 та абзацу третього пункту 2 частини другої статті 12 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1186, пункту 211 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609, Положення про Державну службу морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 212, 

НАКАЗУЮ: 

  1. Залишити без розгляду заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАВНІ ДНІСТРА» (ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ 44985561, вул. Проценка, 50, кв. 154, м. Одеса, 65031). 6 
  2. Управлінню цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації забезпечити опублікування цього наказу на офіційному вебсайті Адміністрації судноплавства. 
  3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою. 



Голова                                                                              Євгеній ІГНАТЕНКО