• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Про відмову у видачі ПП «ГАЛАКТИКА» ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів внутрішнім водним транспортом

Наказ Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України
від 28 травня 2024 № 170
Опубліковано 28 травня 2024 року, 17:05
чинний

Приватним підприємством «Галактика» (код ЄДРПОУ 23858895) подано до Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України заяву від 17.05.2024 № б/н про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів внутрішнім водним транспортом та документи, які додаються до неї (далі – Заява від 17.05.2024), зареєстровану в Адміністрації судноплавства 17.05.2024 за № 32883/0/7-24. 

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон) регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності (стаття 2).

Частиною п’ятою статті 12 Закону визначено, що після усунення причин, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, здобувач ліцензії може повторно подати заяву про отримання ліцензії.

При повторному поданні до органу ліцензування здобувачем ліцензії заяви про отримання ліцензії до такої заяви додаються лише ті підтвердні документи, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться в ліцензійній справі, на момент повторної подачі заяви зберегли свою актуальність.

Збереженням актуальності є достовірність документів, що додалися до заяви про отримання ліцензії, та відповідність зазначених у них даних ліцензійним умовам.

Керуючись вимогами частини п’ятої статті 12 Закону, при прийнятті рішення Адміністрацією судноплавства опрацьовано документи, що подані приватним підприємство «Галактика» (код ЄДРПОУ 23858895) до заяви від 02.04.2024 про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності, зареєстрованої в Адміністрації судноплавства 02.04.2024 за № 20879/0/7-24, заяви від 08.05.2024 про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності, зареєстрованої в Адміністрації судноплавства 08.05.2024 за № 30498/0/7-24, заяви від 17.05.2024 про отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності, зареєстрованої в Адміністрації судноплавства 17.05.2024 за № 32883/0/7-24.

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 7 Закону ліцензуванню підлягають, зокрема, такі види господарської діяльності: перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609 затверджено Перелік органів ліцензування. Відповідно до пункту 211 зазначеного Переліку Адміністрація судноплавства видає ліцензії на вид господарської діяльності «перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом».

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1186 (далі – Ліцензійні умови).

Ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії, а також організаційні, кадрові та технологічні вимоги, обов’язкові для виконання суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом (пункт 1 Ліцензійних умов).

У Заяві від 17.05.2024 приватним підприємством «Галактика» (код ЄДРПОУ 23858895) (далі – здобувач ліцензії) та відомостях про наявність матеріально-технічної бази та спеціалістів, необхідних для провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом та/або малим судном (далі – Відомості), вказано вид діяльності, на який планується отримання ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності, перевезення пасажирів внутрішнім водним транспортом.

Значення термінів, які вживаються в Ліцензійних умов, визначено в пункті 3 останніх. Зокрема, послуги з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом –здійснення суб’єктом господарювання переміщення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів за допомогою суден внутрішнього плавання, морських і малих суден. Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі торговельного мореплавства України, законах України «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про перевезення небезпечних вантажів», «Про відходи», «Про внутрішній водний транспорт».

Відповідно до пункту 66 частини першої статті 1 Закону України «Про внутрішній водний транспорт» судно внутрішнього плавання – річкове судно або судно змішаного плавання довжиною 20 метрів і більше або судно, добуток довжини, ширини та осадки якого становить об’єм у 100 кубічних метрів і більше, буксири і штовхачі, призначені для ведення складу таких суден чи плавучого обладнання, а також пасажирські судна і плавуче обладнання.

Враховуючи викладене та подані здобувачем ліцензії суднові документи, судно «ПУЛЬСАР-1» не є судном внутрішнього плавання в розумінні приписів Закону України «Про внутрішній водний транспорт».

Окрім того, за своїми характеристиками та відповідно до статті 1 Закону України «Про внутрішній водний транспорт» судно «ПУЛЬСАР-1» є малим судном.

Таким чином здобувачу ліцензії у разі наміру провадити господарську діяльність з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом необхідно застосовувати правила заповнення та подання документів, визначених Ліцензійними умовами для малих суден.

Також Ліцензійними умовами визначено вимоги щодо перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів на суднах (крім малих суден) та щодо перевезення пасажирів малими суднами.

Відповідно до пункту 30 Ліцензійних умов кожне мале судно повинно мати суднові документи, передбачені статтею 37 Закону України «Про внутрішній водний транспорт» та переліком документів Регістру судноплавства України, що видаються в результаті його наглядової діяльності згідно з типом та призначенням судна.

Здобувачем ліцензії подано копію класифікаційного свідоцтва № 106-06212-22. Проте під час розгляду документів встановлено, що судно «ПУЛЬСАР-1» не відповідає вимогам, якими керується Регістр судноплавства України щодо комерційного перевезення пасажирів.

Отже, здобувачу ліцензії необхідно отримати документи Регістру судноплавства України, що видаються в результаті його наглядової діяльності згідно з типом та призначенням судна.

Крім того, відповідно до пунктів 15, 16 Ліцензійних умов мінімальна кількість членів екіпажів суден ліцензіата повинна відповідати вимогам, передбаченим розділом IV Порядку визначення мінімального складу екіпажу судна, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 10.11.2014 № 575, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.11.2014 за № 1507/26284 (далі – Порядок). Відповідно до розділу III Порядку судноводії таінші члени екіпажів суден ліцензіата, які допущені до роботи, повинні мати відповідну кваліфікацію.

Вимоги щодо перевезення пасажирів малими суднами визначені пунктами 23, 24, 25 Ліцензійних умов, а саме: з метою забезпечення безпечної експлуатації кожного малого судна і зв’язку між ліцензіатом та особами на борту суден ліцензіат повинен призначити особу (осіб) на березі. Призначеною особою не може бути член екіпажу. Ліцензіат повинен призначити посадових осіб, відповідальних за експлуатацію та користування малими суднами, розміщення їх на базах для стоянок таких суден, а також за організацію робіт із забезпечення безпеки судноплавства. Управління малими суднами і членами екіпажу повинна здійснювати спеціально призначена особа. Мінімальна кількість членів екіпажу суден ліцензіата повинна відповідати вимогам, передбаченим розділом IV Порядку. Всі члени екіпажу суден ліцензіата, які допущені до роботи, повинні мати відповідну кваліфікацію.

Адміністрацією судноплавства приватному підприємству «Галактика» 04.09.2023 видано свідоцтво про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює плавання на внутрішніх водних шляхах України № 000320. Відповідно до зазначеного свідоцтва останнє вважається безпечно укомплектованим, якщо під час плавання внутрішніми водними шляхами України на борту перебуває екіпаж за чисельністю, посадами (званням) не нижчий ніж: судноводій-механік, кількість – 1 особа; моторист-стерновий або моторист-матрос, кількість 1 особа.

Інформація, зазначена здобувачем ліцензії у Відомостях щодо фахівців, не відповідає вимогам Порядку та свідоцтву про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює плавання на внутрішніх водних шляхах України № 000320, виданому 04.09.2023 Адміністрацією судноплавства приватному підприємству Галактика».

Пунктом 6 Ліцензійних умов передбачено, що до зайняття посад командного складу, для яких не передбачено присвоєння звання, а також членів суднової команди допускаються особи, які мають видані в установленому порядку документи, що підтверджують їх кваліфікацію, необхідну для виконання обов’язків на судні.

Ліцензіат повинен укласти та мати трудові договори з усіма найманими спеціалістами.

Подані здобувачем ліцензії копії документів на членів екіпажу судна Євсєєва О. М., Кудряшова І. С. є такими, що не підтверджують їх кваліфікацію та є недостатніми для плавання на внутрішніх водних шляхах України.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 13 Закону орган ліцензування після встановлення відсутності підстав для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду розглядає її з метою встановлення відсутності або наявності підстав для відмови у видачі ліцензії шляхом аналізу підтвердних документів та одержання інформації з державних паперових та електронних інформаційних ресурсів.

Частиною третьою статті 13 Закону встановлено, що підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є:

1) встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам;

2) виявлення недостовірності даних у підтвердних документах, поданих здобувачем ліцензії. Виявленням недостовірності даних у підтвердних документах, поданих суб’єктом господарювання до органу ліцензування, є встановлення наявності розбіжності між даними у підтвердних документах та фактичним станом цього суб’єкта господарювання на момент подання документів. Не вважаються недостовірними дані, підстава наведення яких суб’єктом господарювання не могла бути для нього завідомо неналежною;

3) наявність в органу ліцензування інформації про рішення суду щодо здобувача ліцензії, що забороняє йому провадити окремий вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, та набрало законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на вищевикладене та враховуючи обставини, встановлені Комісією з ліцензування господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом, наявні підстави, визначені пунктами 1, 2 частини третьої статті 13 Закону, щодо відмови у видачі ліцензії.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини третьої статті 13 Закону, Закону України «Про внутрішній водний транспорт», Ліцензійних умов, Положення про Державну службу морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 212, та з урахуванням протоколу засідання Комісії з ліцензування господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським транспортом від 22.05.2024

НАКАЗУЮ:

1. Відмовити у видачі ліцензії/розширення провадження виду господарської діяльності в частині видачі ліцензії на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів внутрішнім водним транспортом приватному підприємству «Галактика» (код ЄДРПОУ 23858895), місцезнаходження якого: проспект Миру, 10, корпус 1, квартира 49, м. Ізмаїл, Одеська область, 68610.

2. Управлінню цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Адміністрації судноплавства.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.


                                                               Голова                                                        Євгеній ІГНАТЕНКО