З моменту запуску прозорої процедури дипломування минуло півроку, за цей час моряки встигли отримати майже 4 тисячі кваліфікаційних документів без хабарів.
В ході реалізації постанови Уряду №1499 змінився формат надання послуг з дипломування, основна мета реформи - зниження корупційних ризиків, які міцно тримались в цій сфері, до мінімуму. Наразі процедура дипломування спрощена, а також відповідає міжнародним вимогам, насамперед Конвенції ПДНВ 1978 року.
Для того аби моряки могли підвищувати та підтверджувати звання/кваліфікацію, нова Державна кваліфікаційна комісія моряків повноцінно працює в Києві та Одесі.
Крім цього, в результаті змін, моряки тепер можуть отримувати послуги на порталі Дія. Наразі триває перший етап реалізації послуги - бета-тест функціоналу. Бета-версія передбачає доступ до повного переліку послуг, в результаті є можливість отримати електронний кваліфікаційний документ в особистому кабінеті, оригінал якого потім видається в Адміністрації судноплавства моряку, або його представнику.
Загалом за період роботи нової процедури до Адміністрації судноплавства надійшло майже 3000 заяв від моряків, лише 5% з них отримали обґрунтовану відмову у видачі їм кваліфікаційних документів. В результаті моряки отримали майже 4000 готових кваліфікаційних документів (дипломи, підтвердження до дипломів, свідоцтва фахівця).
Тестування моряків проводиться за допомогою визнаного у всьому світі тесту CES 6.0. Результати іспиту оформлюються автоматично за допомогою системи комп'ютерного тестування, а зовнішній вплив на результат неможливий.
Команда Міністерства відновлення, Адміністрації судноплавства співпрацює з USAID / UK aid проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах з метою впровадженням онлайн послуги у сфері дипломування моряків.