• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

09.09.24 розпочав роботу проєкт технічної допомоги Європейського Союзу Twinning «Інституційна підтримка Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України у впровадженні acquis ЄС, норм та стандартів з безпеки на морі»

Опубліковано 17 вересня 2024 року, 14:40

Дев’ятого вересня 2024 року розпочав свою роботу проєкт технічної допомоги Європейського Союзу Twinning «Інституційна підтримка Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України у впровадженні acquis ЄС, норм та стандартів з безпеки на морі».

Партнер проєкту -  Італійська берегова охорона у консорціумі із зацікавленими італійськими інституціями.

Метою проєкту є забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України та гармонізації національного законодавства з нормами Європейського Союзу у сфері контролю державою порту, держави прапора та прибережної держави, морської освіти та охорони людського життя на морі.

Реалізація проєкту Twinning сприятиме посиленню спроможності Адміністрації судноплавства

у здійсненні державного нагляду (контролю) за безпекою на морському транспорті, зміцненню її потенціалу у сфері підготовки і дипломування моряків, забезпечення належного рівня захисту людського життя в акваторіях Чорного та Азовського морів у морській пошуково-рятувальній зоні України.

Строк реалізації проєкту: 24 місяці.

Бюджет проєкту: 1,5 млн. євро.

Проєкт складається з 2-х компонентів:

Компонент 1. Інституційна підтримка Адміністрації судноплавства України у впровадженні норм та стандартів ЄС з безпеки на морі.

У рамках Компоненту 1 діяльність проєкту буде спрямовано на гармонізацію та приведення у відповідність підходів Адміністрації судноплавства України до практик ЄС у сфері моніторингу та аудиту визнаних організацій; оцінки виконання Україною інструментів Міжнародної морської організації; безпеки та запобігання забрудненню з риболовецьких суден; охорони суден, портів та портових засобів; підготовки та дипломування моряків.

Компонент 2Інституційна підтримка Адміністрації судноплавства у розвитку та вдосконаленні системи  пошуку та рятування на морі 

У рамках цього Компоненту, у співпраці з Казенним підприємством “Морська пошуково-рятувальна служба” (КП МПРС), роботу буде зосереджено на питаннях гармонізації та приведення у відповідність підходів Адміністрації судноплавства України та КП МПРС до практик ЄС з питань підвищення ефективності морських пошуково-рятувальних операцій в акваторіях Чорного та Азовського морів; підтримки Національної системи пошуку і рятування на морі, інформаційної системи моніторингу надводної обстановки і руху морських суден, системи оповіщення суден у пошуково-рятувальному районі України.


Відсьогодні розпочалися дводенні консультації з Італійською береговою охороною щодо розроблення робочого плану з метою ефективного впровадження проєкту Twinning.


Голова Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Євгеній Ігнатенко привітав учасників заходу, зазначивши, що співпраця з європейськими партнерами дозволить підвищити ефективність роботи української системи морського транспорту, виконання міжнародних зобов'язань України у сфері контролю державою порту, держави прапора та прибережної держави, морської освіти та охорони людського життя на морі. Імплементація міжнародних стандартів також забезпечить більш високий рівень безпеки мореплавства та підготовки кадрів у сфері морської освіти.