• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Як моряку подати заяву та пройти іспит для перевірки його професійної компетентності

Опубліковано 14 лютого 2023 року, 13:30

В Положенні про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1499-2022-п#Text) в Розділі «Присвоєння звань капітанам та особам командного складу» для кожного звання передбачений перелік критеріїв для його присвоєння. Перевірте чи є в цьому переліку для вас необхідним «успішно пройти перевірку професійної компетентності шляхом складення комп’ютерного іспиту».

Якщо проходження комп’ютерного іспиту є обов’язковим для присвоєння вам звання, тоді подайте Адміністрації судноплавства (далі - АС) заяву та копію посвідчення особи моряка або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або іноземне громадянство. Заява подається в паперовій формі до АС (м. Київ, просп. Перемоги, 14, перший поверх) чи ДП «Моррічсервіс» (м. Київ, вул. Преображенська 23). Форма заяви наведена у додатку 9. Після технічної інтеграції стане можливою подача заяви в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника через Портал Дія.

Іспит проводиться не пізніше ніж через п’ять робочих днів від дати отримання АС вашої заяви - очікуйте на повідомлення про час місце та дату іспиту.

Після отримання запрошення, прийдіть на іспит у вказане місце (СЦ «Моррічсервіс») та в призначений час. Перед початком проведення комп’ютерного іспиту член Державної кваліфікаційної комісії (далі - ДККМ) здійснює ідентифікацію випускника/моряка за документом, що посвідчує особу. Комп’ютерний іспит проводиться за особистої присутності моряка.

Комп’ютерний іспит вважається успішно складеним, якщо випускник/моряк надав правильні відповіді на 70 відсотків запитань тестового завдання і більше.   Після завершення іспиту ДККМ невідкладно ознайомить вас з його результатами, за якими автоматично за допомогою системи комп’ютерного тестування оформлюється сертифікат про результати комп’ютерного іспиту (далі - сертифікат), який підписується членом ДККМ, після чого він роздруковує підписаний сертифікат та видає його вам в паперовому вигляді.

Сертифікат, у якому зазначений результат комп’ютерного іспиту «склав» є підставою для отримання кваліфікаційних документів моряка, строк дії сертифіката становить п’ять років.