• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Тимчасове виключення судна з Державного суднового реєстру України

Опубліковано 05 травня 2022 року, 02:47

Необхідні документи

 1.  Заява у довільній формі
 2.  Письмове пояснення заявника щодо необхідності виключення судна з Державного суднового реєстру України (у разі загибелі судна, зникнення його безвісти, визнання його непридатним для подальшої експлуатації).
 3.  Свідоцтво про право плавання під Державним Прапором України або свідоцтво про тимчасове право плавання під Державним Прапором України (не додається у разі загибелі судна, зникнення його безвісти).
 4.  Свідоцтво про право власності на судно.
 5.  Письмовий дозвіл заставодержателя на припинення реєстрації у Державному судновому реєстрі України (якщо судно перебуває в заставі).
 6.  Копії документів, що посвідчують особу власника судна, підтверджують його громадянство, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), - для суден, що належать фізичним особам; копії установчих документів та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать юридичним особам; копії документів, що посвідчують особу власника судна, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать фізичним особам - підприємцям.
 7.  Копія документа, що підтверджує сплату адміністративного збору.
 8.  Згода на збір та обробку персональних даних: зразок.
 9.  Підписаний заявником  перелік  доданих документів.


Судно, яке було тимчасово зареєстровано у Державному судновому реєстрі України на підставі дії договору бербоут-чартера, після закінчення строку дії договору бербоут-чартера судна, якщо судновласником не подана заява з документами про подовження дії цього договору, виключається із Державного суднового реєстру України незалежно від того, чи судновласником подана заява про виключення.

Тимчасове припинення реєстрації судна у Державному судновому реєстрі України здійснюється в разі його передачі на законних підставах у тимчасове володіння чи користування іноземній юридичній або фізичній особі з тимчасовою заміною Державного Прапора України на прапор іноземної держави за умови, що:

 • законодавство цієї іноземної держави не забороняє зміну прапора;
 • власник судна згоден на тимчасове переведення судна під прапор іноземної держави;
 • заставодержателі зареєстрованих застав судна згодні на переведення судна під прапор іноземної держави.
 • Тимчасове виключення суден, які є державною власністю, із Державного суднового реєстру України з видачею відповідних свідоцтв здійснюється на строк, що не перевищує п'ять років.

Відчуження іноземній державі, іноземній юридичній чи фізичній особі судна, що перебуває у державній власності, здійснюється згідно з чинним законодавством України.