Необхідні документи
- Заява у довільній формі
- Письмове пояснення заявника щодо необхідності виключення судна з Державного суднового реєстру України (у разі загибелі судна, зникнення його безвісти, визнання його непридатним для подальшої експлуатації).
- Свідоцтво про право плавання під Державним Прапором України або свідоцтво про тимчасове право плавання під Державним Прапором України (не додається у разі загибелі судна, зникнення його безвісти).
- Свідоцтво про право власності на судно.
- Письмовий дозвіл заставодержателя на припинення реєстрації у Державному судновому реєстрі України (якщо судно перебуває в заставі).
- Копії документів, що посвідчують особу власника судна, підтверджують його громадянство, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), - для суден, що належать фізичним особам; копії установчих документів та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать юридичним особам; копії документів, що посвідчують особу власника судна, присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - для суден, що належать фізичним особам - підприємцям.
- Копія документа, що підтверджує сплату адміністративного збору.
- Згода на збір та обробку персональних даних: зразок.
- Підписаний заявником перелік доданих документів.
Судно, яке було тимчасово зареєстровано у Державному судновому реєстрі України на підставі дії договору бербоут-чартера, після закінчення строку дії договору бербоут-чартера судна, якщо судновласником не подана заява з документами про подовження дії цього договору, виключається із Державного суднового реєстру України незалежно від того, чи судновласником подана заява про виключення.
Тимчасове припинення реєстрації судна у Державному судновому реєстрі України здійснюється в разі його передачі на законних підставах у тимчасове володіння чи користування іноземній юридичній або фізичній особі з тимчасовою заміною Державного Прапора України на прапор іноземної держави за умови, що:
- законодавство цієї іноземної держави не забороняє зміну прапора;
- власник судна згоден на тимчасове переведення судна під прапор іноземної держави;
- заставодержателі зареєстрованих застав судна згодні на переведення судна під прапор іноземної держави.
- Тимчасове виключення суден, які є державною власністю, із Державного суднового реєстру України з видачею відповідних свідоцтв здійснюється на строк, що не перевищує п'ять років.
Відчуження іноземній державі, іноземній юридичній чи фізичній особі судна, що перебуває у державній власності, здійснюється згідно з чинним законодавством України.